Дома Фудбал Репрезентации Непријатна шега: Браќата Азар имаа што да му кажат на Бачуаи

Непријатна шега: Браќата Азар имаа што да му кажат на Бачуаи

0

Репрезентацијата на Белгија лесно оствари пласман на СП во Русија.

Групата со Грција, Босна и Херцеговина, па лесните залаци со Кипар, Естонија и Гибралтар им донесе 28 од можни 30 бодови, а успеаа да ги сопрат само Грција во Брисел одигрувајќи 1:1.

Квалификациите „Црвените ѓаволи“ ги завршија со Кипар. Дојдоа до лесна победа од 4:0, а за првпат заедно од првата минута играа браќата Азар, Торган и Еден.

Атмосферата во селекцијата на Белгија е навистина импресивна, а тоа покажува и шегата која браќата Азар ја направија за Бачуаи.

Тогран откри за што точно се работи:

„Пред натпреварот му кажавме на Бачуаи со сериозен тон дека нема да му ја подаваме топката, бидејќи сакаме да си додаваме само меѓу себе, а тој не погледна збунето. Секако, беше тоа шега во која тој поверува. Штета што на крајот погоди Лукаку бидејќи вака само Азарови би биле на листата на стрелците“, истакна Тогран.

Белгија веројатно и на Мундијалот во Русија ќе има што да покаже бидејќи во моментов имаат една од најмноќните екипи на светот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе An. V.
Load More In Репрезентации

Проверете

ПОТВРДЕНО: ВАР од наредната сезона и во Франција!

Француската фудбалска лига од следната сезона ќе воведе ВАР технолигија потврдено беше на …