Дома Македонски спорт Нено блесна со 34 поени, Уникс стана шампион на Русија!

Нено блесна со 34 поени, Уникс стана шампион на Русија!

Репрезентативецот на Македонија, Ненанд Димитријевиќ со својот Уникс Казан стигна до шампионската титула во најсилната руска кошаркарска ВТБ лига.

Вечерва Уникс со 98:89 го совлада Локомотив Кубан и така со 4:1 победи во вкупната серија.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Токму македонскиот репрезентативец како и во неколку натпревари претходно беше најдобриот на теренот со 34 постигнати поени.

За клубот од Казан ова е прва шампионска титула, секако дека големи заслуги одат и за стратегот Велимир Перасовиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Арсенал го „краде“ Зиркзе пред носот на италијанските гиганти

Арсенал покажува сериозен интерес за ѕвездата на Болоња, Џошуа Зиркзе, пренесиваат медиуми…