Дома Фудбал „Нема врска дали играме добро или лошо, Реал Мадрид се бори до крај“

„Нема врска дали играме добро или лошо, Реал Мадрид се бори до крај“

Реал Мадрид славеше против Валенсија во завршницата од натпреварот со 2-1, откако до 86. минута имаше негатива од 0-1.

„Кралевите“ благодарение на Винисиус Жуниор и Карим Бензема постигнаа голови за победа од 2-1.

„Имам состав кој се бори до крајот без разлика дали играме лошо или добро. Среќен сум што ги имавме Винисиус и Бензема кога беше најпотребно, но исто така задоволен сум од сите играчи во овој натпревар“, кажа Анчелоти.

Реал Мадрид со вчерашната победа од 2-1 се искачи на првото место и има 13 бодови, односно два повеќе од Атлетико Мадрид.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Ѕвездата на Реал е навивач на Барселона: Плачеше поради Барса

Ѕвездата на Реал Мадрид, Винисиус Жуниор е навивач на Барселона, тврди бившиот скаут на Ка…