Дома Останати Ракомет Нексе поразен, Вардар до победа и нов рекорд во СЕХА лигата

Нексе поразен, Вардар до победа и нов рекорд во СЕХА лигата

0
milik

Македонскиот и европскиот шампион денес нешто потешко од очекувањата успеа да го совлада Нексе (29:25).

Вардар со денешната победа постави и нов рекорд.

Имено, избраниците на Раул Гонзалес стигнаа до учинок од 17 победи и едно реми што е рекорд во СЕХА лигата, претходно на врвот беше Веспрем кој сезоната 2015/2016 ја заврши без пораз.

Нексе во игра за позитивен резултат беше се до последните минути кога Вардар успеа да искористи неколку грешки на противникот.


Следете го Sportski.mk и на


Човекот кој ги промени работите беше Лука Циндриќ, тој беше најаефикасниот поединец во редовите на „црвено-црните“. Циндриќ во вториот дел успеа да постигне седум погодоци, а на голот одличен беше и Страхиња Милиќ кој запиша 14 интервенции.

 

 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

„Црни“ мисли ја „јадат“ македонската спортска јавност – ШТО КОГА ЌЕ ГО НЕМА КИРЕ?

Вчера репрезентацијата на Македонија претрпе пораз во натпреварот против Исланд и така не …