Дома Фудбал Англија Неколку кандидати за привремен тренер на Олд Трафорд

Неколку кандидати за привремен тренер на Олд Трафорд

Раководството на Манчестер Јунајтед се концентрираше за барање на привремен тренер до крајот на сезоната, пренесува „Скај Спорт“.

После отазот на Солскјер тимот го води Мајкл Карик, но клубот е во интензивна потрага по нов тренер.

Со оглед на фактот дека тешко може да најде еминентно тренерско име на средина од сезоната, сега раководството бара привремен тренер до крајот на сезоната.

Зидан ја одби понудата на „црвените ѓаволи“, Покетоно и Брендон Роџерс имаат ангажман, па составена е листа од неколку кандидати за тренер до крајот на сезоната.

На листата се наоѓаат Пауло Фонсека, Лусијан Фавре и Ралф Рагник, па клубот веќе остварил контакт со сите овие тренери.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Суарез: Меси мора да се навикне на ладната клима во Париз

На Лионел Меси не му оди баш според очекувањата во ПСЖ, постигна четири гола за „светците“…