Дома Фудбал Останато Некогаш беше голема надеж на Реал, а денес глуми во мафијашка серија

Некогаш беше голема надеж на Реал, а денес глуми во мафијашка серија

Ројсон Дренте е играч кој со големи очекувања дојде во Реал Мадрид во 2007 година меѓутоа не ги исполни очекувањата.

Дренте во Реал Мадрид се задржа до 2012 година, но претходно беше на позајмица во Херкулес и Евертон. Денес тој има 32 години и играњето фудбал е зад него, меѓутоа тој сега започнал филмаска кариера.

Тој глуми во втората сезона од серијата „Мокро Мафија“ во која се зборува за банди и дилери во Амстердам.

„Дојде времето! После долго време можам да соопштам дека ќе ме видите во серијата Морко Мафија„ Возбуден сум не можам да дочекам гледачите да ме видат во улогата. Се надевам дека ќе уживате како што уживав јас“, напиша Дренте на неговиот Инстаграм профил.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Гвардиола добива понуда која не ќе може да ја одбие?

ЦАС (Судот за спортска арбитража) ја прифати жалбата на Манчестер Сити кој беше исфрлен од…