Дома Македонски спорт „Нека се тресе сега цела Европа од една силна, моќна Македонија“…🎥

„Нека се тресе сега цела Европа од една силна, моќна Македонија“…🎥

Фудбалската репрезентација на Македонија се подготвува за Европското првенство кое ќе се игра ова лето.

За првпат ќе имаме прилика да ја гледаме Македонија на едно големо натпреварување, а сега од Фудбалската федерација на Македонија објавија и дел од навивачката песна посветена на овој голем настан.

Слушнете ја…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…