Дома Фудбал Неговите објави се хит: Мурињо повторно ја насмеа фудбалската јавност

Неговите објави се хит: Мурињо повторно ја насмеа фудбалската јавност

Фудбалерите на Тотенхем синоќа во гости кај ЛАСК одиграа нерешено (3:3) во натпревар од петото коло од групната фаза во ЛШ.

Тотенхем во 87. минута дојде до водство од 3:2 со голот на Деле Али од пенал, но ЛАСК во третата минута од продолжението успеа да постигне гол за 3:3.

Овој резултат очигледно не го задоволи Мурињо кој повторно објави генијална фотографија на Инстаграм.

„Утре тренинг, но овој пат во 12 часот.“ – напиша Мурињо.

Мурињо од неодамна е на Инстаграм, но со своите објави ја смее фудбалската јавност. Тоа му успеа и после вчерашниот натпревар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Голеада на „Олд Трафорд“: Јунајтед го елиминира Ливерпул🎥

Манчестер Јунајтед и Ливерпул одиграа фантастичен меч со пет гола во ФА Купот, а на крајот…