Дома Фудбал Англија Неверојатно: Мегваер бараше игра со рака од – Матиќ!?

Неверојатно: Мегваер бараше игра со рака од – Матиќ!?

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед денес беа поразени на гости против Евертон со 1:0.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Евертон дојде до важни бодови во борбата за опстанок, додека „црвените ѓаволи“ уште еднаш ги разочараа своите навивачите. Мета на критики и овој пат се најде Хари Мегваер кој беше виновник за промениот гол.

Но, повеќе од ситуацијата при примениот гол се коментира ситуацијата од 29. минута кога Евертон имаше напад. Топката го погоди Матиќ во рака, а тогаш Мегваер сите ги шокираше со својата реакција. Како што изгледа, Мегваер бараше игра со рака од неговиот соиграч…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Хрватска со пресврт до убедлива победа 🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Хрватската репре…