Дома Фудбал Останато Неверојатна ситуација: Голман суспендиран на 11 месеци затоа што му светеше со ласер на колегата 🎥

Неверојатна ситуација: Голман суспендиран на 11 месеци затоа што му светеше со ласер на колегата 🎥

Во мексиканскиот фудбал видовме една неверојатна ситуација во која голманот од редовите на Тигрес, Наухел Гузман заработи суспензија од 11 натпревари затоа што на колегата од спротивниот табор му светеше со ласер.

За овој натпревар Гузман не беше во комбинација и го гледаше натпреварот од клупата, а од таму се одлучил на бизарен потег поради кој сега ќе мора да оди на пауза.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Со ласерско светло тој го попречувал чуварот на мрежата на Монтереј, Естебан Андрада. Гузман го забележиле камерите, по што дисциплинската комисија жестоко го казни. Освен суспензијата од 11 месеци, тој ќе мора да плати и парична казна.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Чави потврди: Неговата иднина во Барселона е неизвесна!

Сезоната заврши за Барселона, но изгледа дека турбуленциите се уште не поминале. Сеуште не…