Дома Останати Кошарка НБА НБА ѕвездите со коронавирус заразиле мало дете давајќи автограм

НБА ѕвездите со коронавирус заразиле мало дете давајќи автограм

Јута Џез пред неколку дена потврди дека Руди Гобер е позитивен на коронавирус, а тој на крајот зарази уште еден негов соиграч.

Гоберт претходно се шегуваше со случувањата околу коронавирусот, а на крајот како карма му се врати тоа и кошаркарот се зарази. Со своето однесување ги загрози и останатите соиграчи, а само еден ден подоцна беше објавено дека и Донован Мичел е позитивен на тестот.

Францускиот кошаркар се извини поради глупавото однесување и порача дека едноставно не знаел за вирусот, но американските медиуми сега објавија дека тој заразил и едно детенце, кое побарало автограм од него.

Останатите кошаркари на Јута ги немаат симптомите на вирусот, но мерките за претпазливост се на сила во моментов и тие се во изолација.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Eден од нјубавите мурали во чест на Коби уништен поради порака за коронавирусот!? (ФОТО)

Неверојатна ситуација ни пристигнува од Лос Анџелес. На социјалните мрежи се појави фотогр…