Дома Останати Кошарка НБА ѕвезда учествуваше во брутална тепачка во ноќен клуб во Грција, се појави и снимка 🎥

НБА ѕвезда учествуваше во брутална тепачка во ноќен клуб во Грција, се појави и снимка 🎥

На социјалните мрежи се појавија шокантни снимки на кои се гледа како кошаркарските репрезентативци на Хрватска, Ивица Зубац и Дарио Шариќ учествуваат во тепачка во ноќен клуб во Атина.

Во објавата се наведува дека во тепачката учестувваше Зубац, Шариќ и уште неколку други кошаркари. Наводно, тие влегле во конфликт со луѓе од Атина.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


На едната фотографија се гледа како и Зубац има крв на коленото, а поголема ескалација на тепачката спречило обезбедувањето.

На снимката се гледа како Зубац прво се турка со неколку луѓе и тогаш кон него е фрлен стол, па се појавува Шариќ. На втората снимка е Шариќ на подот додека едно лице го држи од зад грб и го гуши.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Уапсен братот на Никола Јокиќ

Страхиња Јокиќ, брат на српскиот кошаркар Никола Јокиќ, е уапсен во САД поради напад на на…