Дома Македонски спорт Мак ракомет На сите проблеми во Вардар се појави и вирус!

На сите проблеми во Вардар се појави и вирус!

gorbok

Вардар е во тешка ситуација, а дополнителен проблем пред натпреварот направил и вирусот поради кој македонскиот тим скоро и да не можел неделва да одработи комплетен тренининг.

Сите знаеме во каква ситуација е Вардар, пред Монеплеје дополнителн проблем направил вирусот кој ги зафати Глеб Калараш и Сергеј Горбок.

На денешната прес-конференција тренерот Алушовски откри дека во текот на неделата клубот не можел да одработи комплетен тренинг.

Ќе потсетиме Вардар веќе го обезбеди пласманот во топ 16, а во последното коло од групната фаза ќе се надева дека може да стигне до петтата позиција која би донела полесен противник во нокаут фазата.

Натпреварот помеѓѕ Вардар и Монпелје се игра во сабота во 17:30 часот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Чави спремен да се врати во Барса: Сакам да започнам нов проект

Легендата на Барселона, Чави Ернандес не ја крие желбата еден ден да се врати на „Камп Ноу…