Дома Фудбал Останато На претставувањето на Азар дојде во дрес од Барселона, навивачите на Реал реагираа (ВИДЕО)

На претставувањето на Азар дојде во дрес од Барселона, навивачите на Реал реагираа (ВИДЕО)

0

На „Сантијаго Бернабеу“ вчера беше претставен Еден Азар.

Азар на „Бернабеу“ го дочекаа повеќе од 50.000 фанови. Со „кралевите“ Белгиецот потпиша договор на пет години и веројатно ќе го носи дресот со број 7.

Но, на трибините пред излегувањето на Азар на теренот можеше да дојде до инцидент. Имено, еден од фановите на трибините се појави со дрес од Барселона, а тоа не им се допадна на навивачите на Реал.

Тие со свирежи и закани го натераа да го соблече дресот што на крајот наиде на воодушевување кај навивачите на „кралевите“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Нејмар во Франција не може да изведе ниту корнер (ВИДЕО)

Oткако се врати на терен, Нејмар игра одлично. Во петтото коло од Лига 1 во последните мом…