Дома Македонски спорт На неколку часа пред натпреварот лоша вест за Милевски – Миовски сигурно нема да биде во стартниот тим!

На неколку часа пред натпреварот лоша вест за Милевски – Миовски сигурно нема да биде во стартниот тим!

Фудбалската репрезентација на Македонија денес го игра вториот пријателски натпревар во овој јунски циклус и по поразот од Хрватска и гостуваме на Чешка.

На неколку часа пред натпреварот селекторот Благоја Милевски доби лоша вест. Еден од нашите најважни фудбалери Бојан Миовски сигурно нема да го започне натпреварот од првата минута бидејќи како што информираа од Фудбалската федерација, Миовски се пожалил на болки во зглобот.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Натпреварот против Чешка го играме од 18:00 часот, па набрзо и ќе биде познато кој ќе го менува Миовски во нападот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Погба е скршен: Мртов сум, не постојам! 🎥

Славниот Пол Погба ја шокираше јавноста со своето излагање пред ТВ камерите. Францускиот г…