Дома Фудбал Англија На Мурињо му се заканува сериозна суспензија!

На Мурињо му се заканува сериозна суспензија!

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо се соочува со најтешката казна во својата кариера, пренесуваат англиските медиуми.

Стара практика на Мурињо е дека кога тимот не му игра добро да му се виновни судиите, евентуално играчите, тој никогаш немал доблест кај себе да ја бара вината.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


На последните две средби менаџерот на Манчестер Јунајтед јавно го кометираше судењето. Против Барнли судијата Клатенбург дури и го исклучи од клупата, и тој второто полувреме го следеше од трибините.

Ваквите испади Фудбалската асоцијација на Англија ги казнува со четири натпревари суспензија, но Мурињо може да мине и полошо, бидејќи тој сé уште е под условна казна уште од времето кога беше менаџер на Челзи.

Ако дојде до ова, а никој во Англија не се сомнева, Мурињо би можел да биде во “аут” не само до божиќните празници, туку и до крајот на сезоната.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Бум од Островот: Англичаните откриваат кога Гвардиола ќе замине од Манчестер Сити!?

Пеп Гвардиола (53) го предводеше Манчестер Сити до уште една шампионска титула, шеста за к…