Дома Фудбал Останато На денешен ден е постигнат еден од најубавите голови во историјата на фудбалот (ВИДЕО)

На денешен ден е постигнат еден од најубавите голови во историјата на фудбалот (ВИДЕО)


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Холандската фудбалска легенда Марко Ван Бастен на денешен го постигна еден од најубавите голови во историјата на фудбалот.

Пред 31 година Ван Бастен постигна гол кој влезе во историјата не само на европските првенства туку и во историјата на фудбалот воопшто.

Поранешниот ас на Милан во финалето на Европското првенство против Советскиот сојуз постигна гол кој се анализираше и години подоцна.

Тогаш ја дочека топката на волеј и на „прва“ од еден тежок агол погоди во победата на Холандија од 2:0. Во тој натпревар покрај Ван Бастен гол постигна и Руд Гулит.

 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Капитенот Ристовски стрелец за Динамо Загреб 🎥

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Капитенот на репрезентацијата на Македонија,…