Дома Фудбал Останато Најдоски пред Звезда – Милан: Ние пред 100.000 гледачи игравме против најсилниот Милан во историјата

Најдоски пред Звезда – Милан: Ние пред 100.000 гледачи игравме против најсилниот Милан во историјата

Илија Најдоски беше дел од златната генерација на Црвена Звезда која го освои Купот на Шампионите во 1991 година.

Најдоски пред мечот на Звезда со италијанскиот гигант преку српските медиуми испрати силна порака до играчите на Звезда.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


„Сите знаат кој е Милан, но се зависи од нашите играчи. Кога играш за Звезда мораш да веруваше во себе. Глупаво е да мислиме дека Милан ќе биде слаб ако дојде со изменет состав, кој и да дојде тоа е тим со огромен квалитет. Не можеш да бидеш во Милан ако не се квалитетен. Јас верувам во тимот на Дејан Станковиќ. Хендикеп ќе биде тоа што ќе немаме поддршка на стадионот од нашите навивачи“.

Најдоски играше против Милан во 1988 година, дуел кој ќе остане запаметен по густата магла.

„Што да кажам за тој натпревар од 1988. Игравме добром водевме 1:0 добија и црвен картон. Тогаш дојде таа магла, среќата го посака Милан. Пред 100.000 гледачи игравме против најсилниот Милан во историјата“, изјави Најдоски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Јунајтед избегна срам, па се пласира во финалето на ФА

Манчестер Јунајтед на драматичен начин после изведување на пенали го елининира Ковентри и …