Дома Фудбал Италија Најдоверливиот портал за дресови го објави изгледот на новиот дрес на Јувентус (ФОТО)

Најдоверливиот портал за дресови го објави изгледот на новиот дрес на Јувентус (ФОТО)

0

Порталот „Footy Headlines“ дојде до посед на ексклузивни фотографии од изгледот на дресот на Јувентус за наредната сезона.

Споменатиот портал вообичаено пред клубовите го објавува изгледот на новиот дрес, а сега го објави дресот за наредната сезона на шампионот на Италија.

Според овој портал кој важи за доверлив кога се дресовите во прашање на гарнитурата на „старата дама“ ќе преовладуваат традиционалните бои црна и бела, но сега ќе има и една розева нијанса.

Оваа боја се појави на дресот на Јувентус и пред три сезони, тогаш се работеше за готинскиот дрес.

Ќе напоменеме овој изглед на дресот на Јувентус не е потврден.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Азар заминува: Познато кој ќе биде нова „десетка“ во Челзи

Еден Азар после одигрувањето на финалето во Лига Европа готово сигурно ќе го напушти Челзи…