Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Најдобрите моменти на Светско Првенство 2022

Најдобрите моменти на Светско Првенство 2022


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Неодамна заврши Светското првенство во Катар каде што титулата ја освои селекцијата на Аргентина.

Навикнавме во текот на Мундијалот да ги гледаме и епизодите во шоуто „Overtime with TJ“ на каналот на „BMG Sports“. Сега „ТЈ“ има ново видео последно за Мундијалот во кое ние ги издвојува моментите за паметење од турнирот.

Има навистина премногу да се зборува на оваа тема, Рекордите на Меси, солзите на Роналдо, победата на Саудиска Арабија, судискиот тим составен од жени за првпат на едно СП…

Слушнете што има да каже „ТЈ“, но и следете го каналот и понатаму затоа што со завршувањето на Светското првенство не завршуваат и епизодите на каналот. Се продолжува со нови интерени видеа и новитети.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Барселона играше пријателски натпревар против Висел Кобе – се беше во знакот на Иниеста 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Фудбалерите на Висел Кобе и Барселона денес одиграа…