Дома Македонски спорт Мак фудбал Најдобриот играч на ФК Борец потпиша за Работнички!

Најдобриот играч на ФК Борец потпиша за Работнички!

Почнаа заминувањата од ФК Борец и тоа со најдобриот играч на овој тим.

Хрватскиот интернационалец, Никола Прелчец потпиша за Работнички објави клубот од Дебар Маало на својот официјален сајт. Прелчец потпиша договор на 18 месеци и ќе ја засили конуренцијата во нападот на тимот предводен од Александар Влахо.

Во есенскиот дел од сезоната Прелчец постигна пет гола за Борец. За Работнички тој е седмо засилување во овој преоден рок.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Од Струга жестоко реагираат: Судењето против Работнички беше срамно и пристрасно! 🎥

Поминаа два дена од натпреварот со Работнички во 27. коло во кое Струга Трим Лум и Работни…