Дома Македонски спорт Најдобрата македонска тенисерка ќе игра за титулата во Куршумлиска Бања!

Најдобрата македонска тенисерка ќе игра за титулата во Куршумлиска Бања!


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Лина Ѓорческа доминантно обезбеди место во финалето на турнирот во Куршумлиска Бања и утре ќе игра за освојувањето на титулата.

Најдобрата македонска тенисерка денес убедливо ја совлада Кристина Дину со 2:0 во сетови. Ѓорческа од самиот почеток ја најави победата, а првиот сет го освои со 6:4. Во вториот сет заигра уште подобро и на Романката и дозволи да освои само два гема (6:2).

Веќе е познато дека во битката за титула во финалето Ѓорческа ќе се сретне со руската тенисерка, Јулија Адеева.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Челзи почна преговори за Нејмар

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Раководството на Челзи веќе остварило првичен конта…