Дома Фудбал Англија Најбрзите во Премиер лигата: Голманот на Фулам бил побрз од Салах!

Најбрзите во Премиер лигата: Голманот на Фулам бил побрз од Салах!

0

Сезоната во Премиер лигата е завршена, а сега е откриено кои играчи беа најбрзи во ова натпреварување.

Стоперот на Манчестер Јунајтед, Тимотни Фосу-Менсах кој се наоѓа на позајмица во Фулам изненадувачки се најде на првото место со брзина од 35.32 km/h го симна од првото место Кајл Вокер од Манчестер Сити на кого најголемата брзина му беше 35.27 km/h.

Уште едно неочекувано име се најде на третото место, а станува збор за играчот на Вулверхемптон, Рубен Винагре на кого му беше измерена брзина од 35.2 километри. Лерој Сане и Деандре Једлин ја затвараат листата од петте најбрзи играчи.

Жерар Делофеу, Фелипе Андресон, Дивок Ориги и Патрик Ван Холт се наоѓаат помеѓу првите 10, а исто така тука е и голманот на Фулам Серхио Рико.

Рико на на некој начин успеал да има спринт побрз од Мохамед Салах кој не достигнал брзина поголема од 34.95 km/h.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

„Не се бориме за опстанок, ниту за Европа, туку за Синиша Михајловиќ“

Играчите на Болоња повторно се спремни да се борат за Синиша Михајловиќ. Болоња оваа сезон…