Дома Македонски спорт Наумче Мојсовски разговараше со ракометарите пред натпреварот со Шведска 🎥

Наумче Мојсовски разговараше со ракометарите пред натпреварот со Шведска 🎥

Наумче Мојсовски пред натпреварот со Шведска ги охрабри ракометари преку онлајн разговор.

Мојсовски кој сега е директор на агенцијата за млади и спорт им посака успех на ракометарите и вети дека ќе им се приклучи на лице место во вториот круг.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Томовски: Разликата не е реална, Словенија ги казни крешките

Македонија со висок пораз од Словенија (31:21) ја отвори втората фаза од Мундијалот во Еги…