Дома Фудбал Лига на шампиони Натпреварот во Амстердам беше историски за Серхио Рамос

Натпреварот во Амстердам беше историски за Серхио Рамос

0

Реал Мадрид вчера ја оправда фаворитската улога и славеше победа против Ајакс во Амстердам со 1:2.

Овој натпревар беше од големо значење за капитенот на „кралевите“, Серхио Рамос кој го одигра 600-тиот натпревар во дресот на шпанскиот гигант.

Шпанскиот стопер е и еден од најтрофејните фудбалери во историјата во Лигата на шампионите, четири во Ла Лига, Европско првенство 2008 и 2012 година, како и Светско првенство во 2010 година.

Рамос беше и еден од предовдниците на Реал Мадрид во изминатите три години (2016, 2017 и 2018) кога овој клуб стигнуваше до титулата во Лигата на шампионите.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Емери го „закова“ на клупата, а тој си замина со 10 милиони евра – сега ќе има прилика за одмазда!

Aрсенал во Лигата на Европа ќе игра против Рен, а во центарот на вниманието ќе бидат две л…