Дома Фудбал Италија Наполи против Фиорентина доби скандалозен пенал! (ВИДЕО)

Наполи против Фиорентина доби скандалозен пенал! (ВИДЕО)

Денес во дербито на првото коло од Серија А Наполи ја победи Фиорентина со резултат 3:4.

Во овој натпревар големо внимание прилече скандалозниот пенал кој го доби Наполи во првото полувреме за водство од 1:2. Ќе потсетиме во Италија се користи ВАР.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Ужас во Франција: Докторот на Ремс се самоуби откако дозна дека е зарезен со коронавирус

Уште една тажа вест од светот на спортот поради коронавирусот. Член на лекарскиот тим на ф…