Дома Фудбал Италија Наполи победи, нови 90 минути за Елмас

Наполи победи, нови 90 минути за Елмас

Елиф Елмас стартуваше на уште еден натпревар за Наполи.

Денес тимот на Спалети славеше во контролкатап ротив Висла Краков со 1:2, а според она што го гледаме во подготвителниот период Елмас ќе има далеку повеќе простор кај Спалети.

Во денешниот натпревар Баун ја доведе Висла во водство после смао шест минути, додека Наполи двата гола ги постигна во второто полувреме.

Прво, Политано изедначи на 1:1, а потоа Мачач погоди за победа.

Eлмас и пред неколку дена одигра цел натпревар, тогаш Наполи запиша убедлива победа против Баерн Минхен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Нов гол на Алиоски за Ал-Ахли🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски продолжува со добрите партии во дресот на Ал-Ах…