Дома Фудбал Италија Наполи не сака да игра со Јувентус на 17. март

Наполи не сака да игра со Јувентус на 17. март

Натпреварот помеѓу Јувентус и Наполи кој требаше да се одигра уште во 3. коло никако да да биде одигран.

Тогаш Наполи не допатува во Торино поради забрана од локалните власти поради позитивни случаи во нивниот тим. Јувентус прво службено го доби натпреварот со 3:0, но потоа Наполи по неколку жаби се избори за поништување на такватао длука.

Најнов датум за тој натпревар требаше да биде 17. март, но на Наполи тоа не му одговара.

Првиот човек на Наполи побарал дуелот да не се игра на 17. март поради згуснаиот распоред.

Со тој натпревар Наполи во тој период би одиграл три натпревари во седум дена. На 14. март треба да играат против Милан на „Сан Сиро“, а на 21. март против Рома на „Олимпико“. Доколку тука и дефинитивно се додаде мечот со Јувентус на 17. март тоа ќе биде пеколен распоред за клубот од Неапол.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Мурињо првпат се огласи по отказот во Тотенхем 🎥

Тотенхем вчера соопшти дека Жозе Муињо повеќе не е тренер на тој клуб. Управата на лондонс…