Дома Фудбал Италија Наполи им забрани на фудбалерите и Гатузо да даваат изјави

Наполи им забрани на фудбалерите и Гатузо да даваат изјави

После вчерашниот пораз од Аталанта од Наполи соопштија дека никој од нивниот клуб нема да дава изјави за медиуми во наредниот период.

На Наполи не му оди баш најдобро, а вчера Аталанта ги надигра и ги победи со 4:2. Клубот по тој пораз одлучи Гатузо и фудбалерите да не даваат изјави за медиумите во наредниот период.

Низ италијанските медиуми се шпекулира дека Гатузо наскоро ќе добие отказ. Наполи освен што е далеку од борбата за Скудетото, сериозно во прашање го доведува и пласманот во Лигата на шампионите наредната сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Де Брујн влезе во елитното друштво асистенти во ПЛ, но се уште е далеку од Рајан Гигс

Најдобриот фудбалер на Манчестер Сити, Кевин Де Брујн влезе во елитното друштво на асистен…