Дома Фудбал Италија Наполи без Елмас против Болоња

Наполи без Елмас против Болоња

Македонскиот репрезентативец нема да биде во комбинација за натпреварот на Наполи во следниот натпревар кој тимот на Спалети ќе го игра на гости против Болоња.

Во дерби натпреварот со Интер минатото коло Елмас доби жолт картон и тоа беше негова петта ваква опомена што значи суспензија од еден натпревар.


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Сепак, Наполи и навивачите ова сигурно нема многу да ги загрижи затоа што веќе го освоија Скудетото, па натпреварите до крајот на сезоната за нив немаат резултатско значење.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Милан ја сака ѕвездата на Рома

Италијанските медиуми пренесуваат дека Милан е заинтересиран за напаѓачот на Рома, Таму Аб…