Дома Фудбал Репрезентации Напаѓачот на Реал Мадрид се налути зошто го нема во албумот „Панини“ за СП

Напаѓачот на Реал Мадрид се налути зошто го нема во албумот „Панини“ за СП

Mладиот офанзивец на Реал Мадрид воедно е и еден од најдобрите Бразилци на својата позиција, а сега тој се налути затоа што го немало во албумот на Панини за Светското првенство.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Како што е познато во албумот нема место за сите и се прави пред бидат познати составите, место има само за 18 играчи, а Родриго не бил еден од нив.

„Кога сте во Реал Мадрид шансите да играте на Светско првенство се поголеми. Знам дека морам уште да работам, но не кријам дека сум фрустриран што ме нема во албумот. Според мене морам да бидам таму, не знам зошто не е така“, изјави Родриго.

Светското првенство започнува на 20. ноември, па набрзо треба да бидат познати и составите на репрезентациите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Косово на подарок ќе добие стадион од Катар

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! По Мундијалот во…