Дома Фудбал Италија Напаѓачот на Милан ќе издаде рап албум

Напаѓачот на Милан ќе издаде рап албум

Рафаел Леао, напаѓачот на италијански Милан објави на својот Инстаграм профил дека наскоро ќе излезе неговиот прв раперски албум.

Напаѓачот на „росонерите“ откри дека албумот ќе го носи името „Почеток“, а премиерата би требало да биде на 29. јануари. Леао минатата година веќе се појави во еден спот.

Инаку, Леао не е првиот играч од Серија А кој ќе се проба и на ова поле. Пред него тоа го направи голманот на Аталанта Пјерлуиџи Голини кој под уметичкото име „Глориус“ во 2018 година објави рап песна. Песната беше објавена само неколку часа по официјализирањето на неговиот трансфер од Астон Вила во италијанскиот куп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Галијани позитивен на коронавирус

Aдријано Галијани, 76 годишниот директор на второлигашот Монца е заразен со коронавирус. С…