Дома Фудбал Напаѓачот кој ќе го менува Јовиќ игра за Реал и студира машински факултет

Напаѓачот кој ќе го менува Јовиќ игра за Реал и студира машински факултет

Лука Јовиќ одлучи да ја промени средината и се врати како позајмен фудбалер во Ајнтрахт.

Секако, на Реал ќе му биде потребна замена, а Зидан ја пронајде од „Б“ тимот на Реал Мадрид. Местото на Јовиќ во тимот го превземе Хуго Дуро.

Зидан донел одлука дека Дуро е доволно квалитетен да им прави друштво на Карим Бензема и Маријано Диаз во првиот тим.

Дуро има 21 година, технички е добро поткован, а интересно е што овој фудбалер покрај тоа што игра фудбал и оди на машински факултет. Останува да видиме како ќе се покаже и дали ќе ја искористи шансата од Зидан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Лига Европа: Манчестер Јунајтед против Милан, Мурињо во Загреб

Попладнево се одржа ждребот за осминафиналето во второто по квалитет европско натпреварува…