Дома Македонски спорт Мак фудбал Надежите не се откажаа, пресврт и победа против Швајцарија!

Надежите не се откажаа, пресврт и победа против Швајцарија!

0
macedonia u19

Фудбалската репрезентација на Македонија до 19 години предводени од најголемата ѕвезда Елиф Елмас запиша победа над Швајцарија во квалификациите за Европското првенство.

Македонските млади надежи денес славеа победа со резултат 2:1. Иако имаше нагатива од еден гол разлика по првиот дел, на крајот сепак трите бода кои беа исклучителни важни останаа во Скопје.

Угриниќ ја доведе Швајцарија во водство во 33 минута од средбата, а со тој резултат се замина и на полувремето. Во вториот дел најпрво за изедначување погоди Трајановски после десетина минути игра во вториот дел, за после само пет минути Атанасов да погоди за целосен пресврт и победа.

Веќе во сабота на 11 ноември Македонија ја очекува нов натпревар против селекцијата на Белгија.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Мак фудбал

Проверете

Ништо од кам бекот во МЗТ Скопје: Николовски потпиша нов договор со Работнички

Кирил Николовски потпиша нов договор со Работнички до крајот на оваа сезона. Николовски до…