Дома Македонски спорт Надежите до 19 години ги добија противниците во елитните квалификации

Надежите до 19 години ги добија противниците во елитните квалификации

Младата репрезентација на Македонија до 19 години ги доби противниците во Елитната рунда квалификации за Европското првенство кое следната година од 15 до 25 јули ќе се оддржи во Северна Ирска. 

Генерацијата која ја предводи селекторот Тони Јакимовски се наоѓа во групата 7 со селекциите на Швајцарија, Украина и Летонија. 


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Елитната рунда квалификации се игра од 18. до 26. март 2024 година. 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Далиќ го објави списокот: Ова се фудбалерите со кои Хрватска ќе игра на Европското првенство

Селекторот на Хрватската фудбалска репрезентација Златко Далиќ го објави списокот од 26 иг…