Дома Останати Тенис Надал: Среќа што немаше навивачи, Ѓоковиќ не смее да си дозволува такви испади

Надал: Среќа што немаше навивачи, Ѓоковиќ не смее да си дозволува такви испади

Новак Ѓоковиќ дојде како прв фаворит за златото во Токио, но работите не се одвиваа како што очекуваше српскиот ас и на крајот остана и без бронза.

Во полуфиналето во кое играше против Зверев Ѓоковиќ имаше испадни на бес во кој еднаш го фрли рекетот на трибините, а еднаш го удри во мрежата. За тоа зборуваше Шпанецот Рафаел Надал.

„Среќа што немаше навивачи на трибините и ништо лошо не се случи. Го разбирам, но такви испади не смее да си дозволува, тој е професионалец и е идол на многу деца. Мора да се труди да ги избегнува таквите реакции“, изјави Надал.

Ќе потсетиме, Надал не учествуваше на турнирот во Токио, а на крајот до златото стигна токму Зверев.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Куман: Меси ги покриваше сите проблеми во Барселона

Тренерот на Барселона, Роналд Куман лошо ја започна сезоната и јасно е дека се соочува со …