Дома Фудбал Англија Нагелсман спремен да го замени Мурињо во Тотенхем

Нагелсман спремен да го замени Мурињо во Тотенхем

Тренерот на Лајпциг, Јулијан Наглесман покажува интерес кон менаџерското столче во Тотенхем, пренесуваат германските медиуми.

Младиот и амбициозен тренер е спремен на лето да направи исчекор во кариерата и смета дека Тотенхем би бил идеална место за него, ако Жозе Мурињо добие отказ.

Тотенхем моментално е на 9-то место во Премиер лигата, што не му се допаѓа на раководството, па сериозно размислува за тренерска смена.

Следните неколку натпревари ќе бидат клучни за иднината на Мурињо, а Нагелсман е најгомелата желба на претседателот Леви.

33-годишниот Нагелсман е на клупата на Лајпциг од 2019 година, неговиот тим е на второ место во Бундеслигата и игра добро во Лигата на шампиони.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Ќе биде интересно во Дортмунд: Белингам со убав гол брзо ја анулира предноста на Сити! 🎥

Борусија Дортмунд преку младиот Белингам брзо ја анулира предноста на Манчестер Сити. Бели…