Дома Фудбал Англија Навивач изгубил облог од сопругата па морал да истетовира шампионско лого од големиот ривал (ВИДЕО)

Навивач изгубил облог од сопругата па морал да истетовира шампионско лого од големиот ривал (ВИДЕО)

Meдиумите на Островот објавија интересна вест за навивач на Евертон кој морал да го истетовира грбот на големиот ривал Ливерпул поради загубен облог со сопругата.

Англиски „Скај Спорт“ објави дека Алан и неговата сопруга се договориле кој ќе го изгуби облогот да направи нешто што ќе посака другиот. За негова несреќа тој го изгубил облогот, а сопругата побарала од него да истетовира дека Ливерпул е шампион сезонава.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Алан иако бил долги години навивач на Евертон сепак си го одржал зборот по загубениот облог.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Крај на една ера: Данска остана без селектор

Каспер Хјулманд повеќе не е селектор на данската фудбалска репрезентација, откако поднесе …