Дома Македонски спорт Навивачка на Веспрем посвети тетоважа на Манасков (ФОТО)

Навивачка на Веспрем посвети тетоважа на Манасков (ФОТО)

Навивачка од Унгарија посвети тетоважа на Веспрем и македонскиот ракометар Дејан Манасков.

Беата Молнар која е верен фан на унгарскиот тим на својот профил објави фотографија со логото на Веспрем, а над него бројот (2) и потписот на Манасков.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Оваа тетоважа стигна и до Манасков кој фотографијата ја проследи и на својот профил и се заблагодари на навивачката.

Во Веспрем Манасков настапува од сезоната 2017/2018 и неговиот актуелен договор има важност до 2022 година. Во декември овој тим го очекува Ф4 во Келн.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Македонија против Естонија ќе игра пред полни трибини!

Билетите за натпреварот Македонија – Естонија во рамки на квалификациите за Евробаск…