Дома Фудбал Германија Навивачите ова нема да му го простат: Играчот на Шалке тренира во дрес на Борусија (ВИДЕО)

Навивачите ова нема да му го простат: Играчот на Шалке тренира во дрес на Борусија (ВИДЕО)

Кога случајно или ќе облечете дрес на најомразениот ривал навивачите тоа го сметаат за големо предавство. Таква грешка направи Раби Матондо.

Матондо настапува за Шалке, но очигледно овој 19 годишник не е свесен какво ривалство има неговиот тим со Борусија Дортмунд.

Имено, Матондо објави фотографија од теретана и ништо немаше да биде чудно ако на себе не носеше дрес од големата ѕвезда на Борусија, Џејдон Санчо.

Откако сфати што направи тој ја избриша фотографијата, меѓутоа веќе беше доцна.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Јувентус ја постави цената за Дибала

Торински Јувентус очигледно одлучил да направи големи промени во текот на летото. Откако у…