Дома Фудбал Лига на шампиони Навивачите на Шалке среде Манчестер скандираа: Гелзенкирхен – Скопје! (видео)

Навивачите на Шалке среде Манчестер скандираа: Гелзенкирхен – Скопје! (видео)

0

Шалке вечерва му гостува на Манчестер Сити во рамките на осминафиналето од Лигата на шампиони, а кеколку илјади навивачи од Германија дојдоа да му дадат поддршка на својот тим.

Навивачите на Шалке направија одлична атмосфера во Манчестер, а познато е дека се збратимени со навивачите на Вардар.

Тие редовно го скандираат името на нашиот главен град, па така беше и вечерва во Манчестер, каде скандираат „Гелзенкирхен, Скопје“.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Најбрзите во Премиер лигата: Голманот на Фулам бил побрз од Салах!

Сезоната во Премиер лигата е завршена, а сега е откриено кои играчи беа најбрзи во ова нат…