Дома Фудбал Навивачите на Реал загрижени поради Азар: Погледнете како изгледа во споредба со Бејл (ВИДЕО)

Навивачите на Реал загрижени поради Азар: Погледнете како изгледа во споредба со Бејл (ВИДЕО)

0

Еден Азар засега е најголемиот трансфер во овој преоден рок.

После одличните сезони во Челзи Белгиецот направи исчекор во кариерата и во трансфер вреден повеќе од 100 милиони евра потпиша за Реал Мадрид.

Судејќи според видеото од првиот тренинг во склоп на припремите за новата сезона Азар додал некој килограм вишок на паузата.

На Твитер објавено е едно видео на кое Азар трча заедно со Бејл и ова видео набрзо стана вирално.

Погледнете како изгледа Азар во споредба со Бејл…Јасно е дека Азар во наредните го чека низа напорни тренинзи за да се врати во препознатливата физичка форма.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Сакаше ли Нејмар да испрати некаква порака со цитатот од Боб Марли? (ФОТО)

Фудбалскиот свет го чека расплетот околу Нејмар и оваа сапуница сигурно ќе биде актуелна д…