Дома Македонски спорт Мак фудбал Мухамед Бајрами е новиот тренер на Македонија Ѓорче Петров

Мухамед Бајрами е новиот тренер на Македонија Ѓорче Петров

После високиот пораз од Брегалница (1:4) кој беше продолжување на кризата за Македонија Ѓорче Петров клубот се раздели со тренерот Александар Таневски.

Веднаш по заминувањето на Таневски започна и потрагата по негов наследник, а денес од таборот на „лавовите“ потврдија дека Мухамед Бајрами ќе биде новиот тренер.

Бајрами му беше прв помошник на Таневски, меѓутоа сега ќе добие шанса како прв тренер да го води тимот. Претходно повеќе од една година тој беше играч-тренер во Шкупи, потоа и само тренер и немаше лоши резултати.

Во редовите на Македонија Ѓорче Петров пристигна пред два месеци како засилување за стручниот штаб.

Фото: Македонија Ѓ.П

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Реакција на ФК Скопје: Скандалозно судење на Автокоманда!

Вчера Скопје запиша пораз против Шкупи од 1:3 во рамките од ПМФЛ. После натпреварот од Ско…