Дома Фудбал Репрезентации Мусиала вчера испиша историја: Вакво нешто не му успеало на никој претходно

Мусиала вчера испиша историја: Вакво нешто не му успеало на никој претходно

Џамал Мусиала дефинитивно е германски дијамант кој допрва треба да блесне, а младиот офанзивец испиша историја и на ова СП во Катар каде што Германија беше елиминирана во групната фаза.

Мусиала првиот гол за Германија го постигна во Скопје против Македонија во мундијалските квалификации, а вчера му успеа нешто со кое не можат да се пофалат ниту Меси и Роналдо во тинејџерските денови.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Меси и Роналдо доминираа во светскиот фудбал со години, но вчера Мусиала се запиша во историјатата со 12 дриблинзи на еден натпревар. Со овие 12 дриблинзи Мусиала успеа да стане првиот тинејџер со толку дриблинзи на еден натпревар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Кошмар за некогаш големиот талент на Барселона: Го чека нова долга пауза!

Некогаш големиот талент на Барселона, Ансу Фати доби уште еден тежок ударт во кариерата. Н…