Дома Фудбал Останато Мурињо уште не почна да ја тренира Рома, а веќе доби мурал во Рим 📸

Мурињо уште не почна да ја тренира Рома, а веќе доби мурал во Рим 📸

Португалскиот тренер Жозе Мурињо од сезоната 2021/2022 ќе седне на клупата на Рома.

Мурињо се враќа во Италија после 11 години и освоените титули со Интер. Со Рома потпиша договор на три години откако доби отказ во Тотенхем. Лондонскиот клуб во кариерата на Мурињо беше единствен со кој не освои ништо.

Во Рим веруваат во него, а тоа навивачите го покажаа и на дело. Имено, на социјалните мрежи се појави нацртан мурал од Португалецот иако тој се уште не почнал да ја тренира Рома.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…