Дома Фудбал Англија Мурињо разочаран од Пол Погба!

Мурињо разочаран од Пол Погба!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Ливерпул и Манчестер Јунајтед синоќа одиграа натпревар без голови на „Енфилд“, а Жозе Мурињо после натпреварот упати критики кон Пол Погба.

Погба ова лето стана најскапо платениот играч во историјата на фудбалот, а Мурињо призна дека очекувал негово поголемо влијание на теренот.

„Очекував повеќе пробивања од местото на кое играше Погба. Одбранбено одигравме многу добро, но моравме да направиме повеќе према напред. Имавме голема шанса и мислев дека Златан тоа ќе го претвори во гол“, изјави Мурињо.

„Специјалниот“ не е единствен кој мисли дека Погба разочарал со своите настапи. Социјалните мрежи после големото дерби беа полни со критики кон Французинот, а некои го нарекоа „измама“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

„Бомба“ во НБА: Кајри Ирвинг побарал трејд!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Ѕвездата на Бруклин …