Дома Трансфер зона Мурињо: Продажба на Роналдо во Реал е забранет збор

Мурињо: Продажба на Роналдо во Реал е забранет збор

0

Менаџерот на Манчестер Јунајтед. Жозе Мурињо смета дека е невозможно сценарио Реал да го продаде Роналдо.

Роналдо има договор со Реал до 2021. година, па така ќе остане во Мадрид до свои 36. години.

Мурињо, кој три години беше тренер на Кралскиот клуб е убеден дека неговиот сонародник ќе остане во Реал до крајот на кариерата.

„Реал не може да го продаде, тоа е забрането. Ќе остане се до моментот кога ќе го пуштат и тогаш ќе замине на една година во Америка или на некое друго место, каде ќе може да ужива.“


Следете го Sportski.mk и на


Мурињо откри дека бил близу до превземање на селекторската позиција во репрезентацијата на Португалија, и тоа во времето додека го тренираше Реал.

„За малку ќе заминев, но Флорентино не сакаше да ме пушти, бидејќи мислеше дека позицијата тренер на Реал не е компатибилна со селкторската работа.“

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Милан се држеше, но Јувентус го имаше Роналдо – Португалецот со прв трофеј во дресот на „старата дама“ (ВИДЕО)

Денес во Саудиска Арабија со почеток од 18:30 часот Јувентус и Милан го одиграа италијанск…