Дома Фудбал Англија Мурињо може да добие 6 натпревари суспензија

Мурињо може да добие 6 натпревари суспензија

Жозе Мурињо го заработи второто исклучување оваа сезона. Откако мораше да замине на трибини на мечот против Барнли, црвен картон доби и против Вест Хем.

„Специјалниот“ полуде бидејќи судијата не виде наводен прекршок над Погба па го шутна шишето со вода, а судијата го испрати на трибините.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Мурињо mUпоради тоа ќе добие најмалку два натпревари суспензија, иако поранешниот англиски судија Грахам Пол тражи жестока казна.

„На судиите им е доста од непочитувањето кое го покажува Португалецот. Луѓето си ја работат својата работа, како и ФА. Мислам дека Мурињо треба да добие 6 натпревари суспензија за да се опамети“, смета Пол.

Интересно, Јунајтед во првенството доби еден од последните седум натпревари, а тоа беше токму оној натпревар на кој Мурињо беше суспендиран.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Сити не го дава Де Брујне, му спреми нов договор

Ѕвездата на Манчестер Сити, Кевин де Брујне, влезе во последната година од договорот, па с…