Дома Фудбал Англија Мурињо конечно се огласи за иднината на Руни!

Мурињо конечно се огласи за иднината на Руни!


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо им порача на навивачите дека легендата Вејн Руни и понатаму ќе остане на „Олд Трафорд“.

Имено, медиумите константно шпекулираат дека Руни би можел да го напушти Јунајтед поради малата минутажа, но „Специјалниот“ категорично го демантираше тоа.

„Во нашиот однос нема проблеми, но новинарите мораат да пишуваат нешто за да ги продаваат весниците. Руни е топ играч кој ни е многу потребен. Останува сигурнио. Ние го сакаме него, тој не сака нас“, заклучи Мурињо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Милан преговара со ѕвездата на Виљареал

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Ми…