Дома Топ вести Мурињо и Венгер се „тепаат“ за италијански голгетер!

Мурињо и Венгер се „тепаат“ за италијански голгетер!

Андреа Белоти е најголемо откритие во Серија А оваа сезона и со своите фантастични партии го привлече вниманието на многу европски гиганти.

Белоти постигна 8 гола на 10 натпревари во Серија А, а во италијанската репрезентација три пати се запиша во листата стрелци на исто толку натпревари.


Време е за фудбалска класика: Шпанија - Италија! ↓↓↓


Има 22 години и експертите му предводуваат блескава иднина, а за неговиот потпис силен интерес покажуваат англиските гигнати Манчестер Јунајтед и Арсенал.

„Газета дело Спорт“ тврди дека Торино веќе спрема нов договор за својата ѕвезда за да се заштити од нападите на гигантите, а во новиот договор ќе има откупна клаузула од 50 милиони евра.

Жозе Мурињо и Венгер го сакаат италијанскиот напаѓач уште во јануари и се спремни да платат 35 милиони евра, па сигурно дека Белоти ќе биде една од ѕвездите на преодниот рок.

Покрај англиските гигнати силен интерес за Белоти покажува и Милан, кој е спремен да го продаде Бака само за да го донесе италијанскиот голгетер во своите редови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Италија си даде автогол, Шпанија во осминафинале🎥

Шпанија го доби дербито против Италија со 1:0 и тоа со автогол и го обезбеди првото место …